czwartek, 13 września 2012

Ruch przez cały tydzień, czyli mój rozkład ćwiczeń

Witam was ponownie,
Dzisiejszy post poświęcony będzie mojemu planowi na cały tydzień. Mam tutaj na myśli plan moich zajęć związanych z odchudzaniem. Od razu powiem mam, że nie jest tego zbyt wiele, lecz zawsze to jakiś ruch i krok w drodze do wymarzonej sylwetki.

To lecimy, pierwszą rzeczą jest WF (wychowanie fizyczne) w szkole. U mnie jest to obowiązkowy przedmiot. Zajęcia mam 3 razy w tygodni i raz w tygodniu basen (on nie jest obowiązkowy). Czas trwania takich zajęć to 45 min, co w praktyce daje nam ok. 35 min. Na WF-ie ćwiczę zawsze więc daje mi to ok. 1,5 h samych ćwiczeń :)

Dodatkowo uczęszczam na aerobik. Staram się to robić jak często tylko mogę, ale od maja jest raczej systematyczne: 2 razy w tygodniu. Zajęcia trwają godzinę czasem przedłużają się o 10 min.  Ta aktywność daje mi ok. 2 h ruchu w tygodniu.

Przyznam wam szczerze, że w natłoku nauki i zajęć rzadko kiedy znajduje jeszcze czas na samodzielne ćwiczenia, jednak sporadycznie (3 razy w miesiącu) udaje mi się poćwiczyć 1 godzinę. W tym czasie robię brzuszki, nożyce, pompki, przysiady, skaczę, itp. - po prostu totalna dowolność :)

Jeśli chodzi o moje systematyczne aktywności to już chyba tyle, nie jest ich za wiele, ale liczę, że uda mi się coś jeszcze dodać, albo zwiększyć częstotliwość samodzielnych ćwiczeń.

Mam nadzieję, że post pozwoli zobrazować wam moje aktywności ruchowe jak i uporządkować swoje. Liczę na komentarze z liczbą przećwiczonych godzin w miesiącu lub tygodniu :)

Ruszajcie do ćwiczeń
Odchudzona 15

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz