środa, 31 października 2012

Xoxo, Gossipgirl :*

Hej,

Dzisiaj post również nie żywieniowy. Jak domyśliłyście się po tytule lub nie będzie on o Plotkarze.

Otóż można mówić o Gossipgirl w  dwóch zasadniczych postaciach: pierwsza, czyli książka i druga, czyli serial. Ja chciałabym wam polecić jedno i drugie.

Lektura jest przyjemna. Cała seria składa się z ok.15 części. Każda z nich to książka formatu równego ok. połowie A5, czyli chyba A6 oraz ma do 220 stron. Wszystkie czyta się bardzo szybko, za ogromną ciekawością, gdybym miała czas to pewnie czytałabym jedną na dzień :)

Drugą wersją jest bardzo, bardzo popularny serial amerykański o tytule "Gossip Girl", a po polsku po prostu "Plotkara". Jeśli chodzi o emisję to obecnie emitowany jest pierwszy sezon na kanale Tvn Siedem, a w czasie wakacji czy w ciągu roku często emituje go również zwykły TVN. Oczywiście chętni znajdą odcinki w internecie. Plotkara obecnie ma 6 sezonów. Każdy z nich to od 18-25 odcinków, a każdy trwa ok. 45 minut. Jego fabuła również jest bardzo wciągająca i ciekawa. Ja mam ochotę oglądać cały czas, bo kiedy nawet jedne odcinek mnie nudzi to jego koniec okazuje się być zupełnie nieprzewidywalny, ale i zachęcający do obejrzenia następnego. 
Faktem, który przemawia na korzyść tego serialu są niesamowici aktorzy. Panowie- bardzo przystojni, a panie- piękne i urocze. Blair, Serena, Chuck, Nate i reszta. O matko, nie mogę - taka jestem zakochana :)
Myślę, że jeśli jeszcze nie wiecie czy chcecie czytać/oglądać to powinnyście obejrzeć kilka pierwszych odcinków lub przeczytać pierwszą część. Może was zainteresuje?

Na koniec chcę powiedzieć, że książka i serial to dwie zupełnie inne rzeczy. Bohaterzy są ci sami. Prawie nigdy historie opisane w książce zdarzają się w serialu. Osobiście uważam, że to plus, bo gdy jesteście na etapie 4 sezonu to możecie czytać dopiero 2 część Plotkary i nic się nie dzieje.

Na nudę, wieczorne, zimowe wieczory, kiedy tylko chcecie polecam wam Plotkarę.Cytując za Plotkarą:
XoXo, 
Odchudzona 15 :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz